Seyahat Sağlık Sigortası

Yurt dışı seyahatlerinizde olası tedavi masraflarınızın finansal açıdan güvenceye alınması için.

Seyahat Sağlık Sigortası

Seyahat sağlık sigortası, belli durumlarda yaptırılması gereken bir sigorta çeşididir. Özellikle otobüs ya da uçak bileti alırken seyahat sağlık sigortası seçeneği de ek ücret karşılığında size teklif edilir.

Seyahat Sağlık Sigortası Nedir?

Çoğu insan, seyahat sağlık sigortasını duyduğu zaman yurt dışı vize başvurusu öncesinde yaptırılması zorunlu olan sigorta türünü düşünüyor. İlk akla gelen bu olsa da aslında seyahat sağlık sigortası sadece yasal bir zorunluluk değildir. Tam aksine seyahat esnasında oluşabilecek bir sorun karşısında sigortalı bireyleri güvence altına alan oldukça önemli ve faydalı bir sigorta çeşididir. Seyahat sağlık sigortası nedir sorusunun cevabı ise; hastalık ya da kaza sebebi ile meydana gelebilecek acil sağlık problemlerini teminat altına alan bir sigorta çeşididir. Seyahat sağlık sigortası zorunlu mu? Sorusunun cevabı ise evettir. Yurt dışı gezilerinde seyahat sağlık sigortası zorunludur.

Maalesef bazen keyifli ve eğlenceli yolculuklarda birtakım sağlık problemleri ile karşı karşıya da kalabiliriz. Bu tip durumlarda da bir tedavi ihtiyacımız olabilir. İşte tam da bu esnada bir seyahat sağlık sigortası sahibi iseniz, yapmanız gereken tek şey bir sağlık kuruluşuna başvurmak ve hiçbir maddi sorun yaşamadan sağlığınıza kavuşmak olur. Seyahat sağlık sigortası teminatları kapsamında, bütçeniz hiçbir şekilde etkilenmeden tedaviyi alabilirsiniz. Bu arada seyahat sağlık sigortasından yalnızca yurt dışı yolculuklarınızda değil, yurtiçi yolculuklarınızda da faydalanabilirsiniz. Seyahat sigortası genel şartları her sigorta şirketinde farklılıklar gösterir. Ethica Sigorta ile yolculuklarınızın tadını çıkarabilir ve olası herhangi bir sağlık sorununuzda hiçbir masrafa girmeyerek sağlık kuruluşlarından anında tedavi görebilirsiniz.

Yurt Dışı Seyahat Sağlık Sigortası Genel Şartları

Türk vatandaşlarına vize uygulayan ülkeler tarafından, vize başvuruları ile beraber zorunlu olarak talep edilen yurt dışı seyahat sigortasını Ethica Sigorta’dan yaptırın, siz de yurtdışındaki seyahatinize güvenle çıkın. Yurt dışı seyahat sağlık sigortası genel şartları, Sağlık Sigortası Genel Şartları ile belirlenmiştir. Teminatlar dahilinde sigorta sahiplerinin kapsadığı haklar;

 1. Yurt dışında ayakta ya da yatarak tıbbi tedavi giderlerini
 2. Kaza durumunda sigortalının nakli
 3. Taburcu olduktan ya da vefat ettikten sonra ülkeye naklini
 4. Sigortalının aile üyelerinden birinin nakli ve konaklamasını
 5. Acil mesajların iletilmesini
 6. İlaç gönderilmesini
 7. Kaza ya da hastalık sebebiyle yurt dışında kalış süresinin uzatılmasını
 8. Evde meydana gelen bir kaza sonucu ortaya çıkan masrafların karşılanmasını
 9. Gecikmeli bagajı
 10. Tarifeli uçuşta bagaj kaybolması, çalınması ya da zarar görmesini
 11. Bagajın bulunması ve sigortalıya ulaştırılmasını
 12. Terör teminatını
 13. Ceza davalarında kefaleti
 14. Ferdi kaza teminatını kapsar