Konut Sigortası

Konut sigortanızı yaptırın, hem kendi evinize hem de komşunuzun evine gelebilecek maddi zararlara karşı içiniz rahat olsun.

Konut Sigortası

Konut sigortası evleri doğal afetlere, yangın ve hırsızlık gibi beklenmedik çeşitli risklere karşı koruyan ve evleri güvence altına alan oldukça önemli bir sigorta çeşididir. Konut sigortası sayesinde bunun gibi beklenmeyen olumsuz durumlar meydana geldiğinde, ortaya çıkan maddi zararları sigorta yaptıran kişilerin lehine olmak üzere karşılar ve teminat sağlar.
DASK_ile_Konut_Sigortasi_arasindaki_farkliliklar_nelerdir

Konut Sigortası Nedir ?

Konut sigortası ev ve evin içerisinde yer alan tüm eşyaları deprem, su baskını, yer kayması gibi doğal afetler ile yangın, hırsızlık gibi birçok risk durumlarına karşı güvence altına alan bir sigorta türüdür. Konut sigortası ile evi sigortalatmak bu sebepler ile konutta meydana gelebilecek tüm maddi kayıpların karşılanmasını sağlamaktadır. Konut poliçelerinde yangın sigortası tüm sigorta şirketlerinde ana teminat olarak hazırlanmaktadır. Poliçeye, kişilerin ihtiyaçlarına göre sigorta şirketlerine göre farklılık gösterebilen ek teminatlar eklenebilmekte ve konut sigorta poliçesinin kapsamı genişletilebilmektedir.

Konut Sigortası Zorunlumu

Eve sigorta yaptırmak kişilere, karşılaşabilecekleri türlü maddi ve manevi sorunlar karşısında, konut sigortası poliçesinde belirtilen limitler ve teminatlar kapsamında güvence sunmaktadır. Ev ve evin içerisindeki tüm eşyaları garanti altına alan konut sigortası zorunlu bir sigorta türü değildir. Konut sigortası poliçeleri isteğe bağlı olarak hazırlanmaktadır. Ancak yeni bir ev almak için kredi çekildiği durumda, kredinin çekildiği banka, borç ödeme dönemi süresince, kişilerin konut sigortası yaptırmasını isteyebilmektedir.